PLANETARIUM

Sercem naszej placówki i obiektem od którego wzięła ona nazwę jat planetarium wykonane z inicjatywy pana Mieczysława Borkowskiego przez pana Zbigniewa Solorza w latach 80-tych. Wyposażone jest ono w całkowicie analogowy rzutnik wyświetlający większość gwiazd znajdujących się na naszym niebie, widocznych nieuzbrojonym wzrokiem. Kopuła ma średnicę 6 m co pozwala na prowadzenie kameralnych zajęć dla 28 osobowej grupy. W tym roku sala przeszła delikatną modernizację, wymienione zostały fotele oraz oświetlenie.

Na pewno jeśli chodzi o wyposażenie i warunki techniczne nie możemy konkurować z supernowoczesnym planetarium w EC1, za to możemy zaoferować indywidualny kontakt uczestników z nauczycielem prowadzącym zajęcia oraz dostosowanie tematyki i sposobu prowadzenia zajęć do wieku i zainteresowań uczestników.

Do Planetarium zapraszamy grupy zorganizowane w ramach umówionych wcześniej zajęć, a osoby indywidualne w ramach cyklu „Człowiek i Wszechświat” oraz w czasie Festiwalu Światła i Nocy Muzeów.

DO GÓRY